fbpx

Честитка од градоначалникот Јаневски до македонските одбојкари

 Честитка од градоначалникот Јаневски до македонските одбојкари

Градоначалникот на Струмица им го честиташе големиот успех на најдобрите македонски одбојкари-пласманот на Европското првенство.

-Честитки за македонската одбојкарска репрезентација за пласманот на Европското првенство.

Браво момци!

Вечерва на сите ни ги исполнивте срцата со радост, а ние струмичани сме уште порадосни бидејќи најголем дел од репрезентацијата ја сочинуваат одбојкари од Струмица.

Покажавте и докажавте дека кога се верува во сопствените сили, кога победата се посакува од срце, тогаш успесите доаѓаат.

Струмица е горда на својата одбојкарска традиција и во тоа име ви посакувам успех и во настапите на Европското првенство, напиша градоначалниккот Јаневски во честитката.

Share via
Copy link