fbpx

Tags : честититка

Честитка од градоначалникот Костадинов по повод Рамазан Бајрам

Почитувани граѓани од муслиманска вероисповед, По завршувањето на Рамазанските пости и Вашите ифтарски вечери, повторно ја дочекавте тридневната радост која ви ја дарува големиот исламски празник Рамазан Бајрам, или, како што милувате да го нарекувате, Шеќер Бајрам. Нека и ова Ваше празнување и радување биде исполнето со љубов, разбирање, добрина, благодат и милосрдие, кои на […]

Честитка од градоначалникот Јаневски до македонските одбојкари

Градоначалникот на Струмица им го честиташе големиот успех на најдобрите македонски одбојкари-пласманот на Европското првенство. -Честитки за македонската одбојкарска репрезентација за пласманот на Европското првенство. Браво момци! Вечерва на сите ни ги исполнивте срцата со радост, а ние струмичани сме уште порадосни бидејќи најголем дел од репрезентацијата ја сочинуваат одбојкари од Струмица. Покажавте и докажавте […]