fbpx

Одбојкарите на Струмица се закитија со 11 шампионска титула

 Одбојкарите на Струмица се закитија со 11 шампионска титула

Одбојарите на актуеелниот шапион, Струмица, вечерва во Штип се закитија со 11 шампионска титула. Во разигрувањето за шампионската титула, во четвртиот натпревар, славеа со 3:1 против УГД Штип, по сетови 15:25, 21:25, 25:21, а четвртио им припадна на струмичани, кои уште еднаш, по 11 пат покажаа и докажаа дека се шампиони.

Васе Михаилов со победничкиот пехар
Share via
Copy link