fbpx

Tags : шампиони

Костадинов ги прими шампионите на Кик бокс клубот „Зоран“ и

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов на одвоени средби ги прими шампионите од Кик бокс клубот „Зоран“ и ФК „Брера“. Во двете објави струмичкиот градоначалник напиша: -Денешниов жежок ден е како создаден за прием на струмички спортски клубови кои постигнале голем успех на домашен или меѓународен план . Таков е случајот со приемот за претставници на […]

Градоначалникот Костадинов ги прими шампионите-одбојкарите на Струмица 47&72

-Одбојката веќе долги години е спорт број еден во Струмица, а нашиот град цврсто го држи одбојкарскиот пиедестал во државата. Се разбира, најзаслужни за тоа се одбојкарите, тренерите и раководството на О.К. Струмица 47&72, клуб кој се закити со шампионски титули во сите возрасни категории, објави градоначалникот Костадин Костадинов. -Денес го имав задоволството да извршам […]

Одбојкарите на Струмица се закитија со 11 шампионска титула

Одбојарите на актуеелниот шапион, Струмица, вечерва во Штип се закитија со 11 шампионска титула. Во разигрувањето за шампионската титула, во четвртиот натпревар, славеа со 3:1 против УГД Штип, по сетови 15:25, 21:25, 25:21, а четвртио им припадна на струмичани, кои уште еднаш, по 11 пат покажаа и докажаа дека се шампиони.

УРДОВ ПРОДОЛЖУВА СО ШАМПИОНИТЕ

Марјан Урдов, коректорот на актуелниот одбојкарски шампион ЏИО Струмица стави потпис и го продолжи договорот на уште една година! И покрај неколкуте примамливи понуди од странство, минатогодишниот капитен не можеше да одолее на европскиот проект на одбојкарскиот клуб ЏИО-Струмица за наредната сезона.