fbpx

21-годишник и уште едно лице се повредени во сообраќајка во струмичко

 21-годишник и уште едно лице се повредени во сообраќајка во струмичко

На 24.08.2023 во 19.45 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на магистрален пат Струмица-Ново Село на делницата помеѓу селата Босилово и Турново, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „рено“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Д.С.(37) од село Иловица и патничко возило „опел“, управувано од В.И.(21) од село Иловица, струмичко. 

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Д.С., а со телесни повреди се здобил возачот В.И, констатирани во Медицински центар Струмица. 

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Share via
Copy link