fbpx

Еден починат од Ковид-19 во Струмица

 Еден починат од Ковид-19 во Струмица

Во последните 24 часа се направени 2.960 тестирање, а регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-19:

• Скопје – 5• Тетово – 4 • Битола – 1.

Регистриран е еден починат пациент од Струмица (64г).

Регистрирани се 5 оздравени пациенти од: • Скопје – 3• Крива Паланка • Берово – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 903.125 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.770, бројката на оздравени пациенти е 150.123, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 160

Share via
Copy link