fbpx

Tags : ковид-19

Продолжува двоцифрениот број на заболени од корона во Струмица-денес 14

Денес во Струмица се регистрирани 14 новозаболени од Ковид-19, а по подолго време и петмина оздравени. Освен во Струмица, новозаразени има во шест во Гевгелија, и во Валандово четворица, а едно лице од Радовиш починало. Во последните 24 часа се направени 1630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 58-Куманово 5 […]

И денес нови седум заразени со Ковид-19 во Струмица

Освен во Струмица, новозаболени се регистрирани во Радовиш-тројца, каде починало и едно лице на возраст од 71 година, а во Гевгелија и Валандово по тројца. Во последните 24 часа се направени 1769 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 51- Куманово 7- Дебар 4- Штип 1- Прилеп 15- Тетово 13- […]

Нови двајца починати од Ковид-19 во Струмица

Денес не се регистрирани новозаболени во Струмица, а починатите се на возраст од 52 и 62 години. Во последните 24 часа се направени 552 тестирања, а регистрирани се 45 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 10 -Куманово 4 -Штип 1 -Прилеп 1 -Тетово 5 -Гостивар 4 -Крива Паланка 1 -Радовиш 1 -Кочани 9 -Пробиштип 1 […]

Продолжува трендот на новозаболени од ковид-19 во Струмица

Денес во Струмица се регистрирани 12 новозаболени од ковид-19 и еден оздравен. Во регионот има заболени во 5 лица во Гевгелија,две во Радовиш и едно во Валандово. Во последните 24 часа се направени 1674 тестирања, а регистрирани се 186 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 56-Куманово 16-Штип 8-Прилеп 7-Тетово 10-Струга 6-Велес 1-Битола 6-Охрид 2-Кавадарци 4-Гостивар […]

Дете од струмичката градинка позитивно на ковид-19

Во еден од клоновите на градинката „Детска радост “ едно дете е позитивно на тестот за коронавирус. Веста ја потврдија од раководството на градинката, а детето од понеделник не доаѓало во градинка. Вирусот го добил од член на семејството. Според надлежните преземени се сите мерки, а децата од таа група, воспитувачите и родителите се ставени […]

Нови 18 заразени од ковид-19 во Струмица-и денес еден починат

Во бројот на новозаразените 18, четворица се од вчера, кои се тестирале во приватни болници. Освен во Струмица, во регионот нови случаи на заразени со коронавирус има во Гевгелија-3,Радовиш-2 и Валандово-2. Во последните 24 часа се направени 1721 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 33- Куманово 17- Дебар 3- […]

Рекорд во Струмица:13 новозаболени од ковид-19, двајца починати

Денес во Струмица се регистрирани 13 нови случаи на новозаболени од ковид-19, а двајца на 29 и 44 годишна возраст се починати, информираат од Центарот за јавно здравје во Струмица. Новозаболените се на возраст од 8 до 62 години и потекнуваат од досегашни, но и од нови кластери. Додаваат дека во денешниот извештај на министерството […]

Двајца оздравени од Струмица, денес нема нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 464 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи на ковид-19 во:– Скопје 20– Куманово 3– Штип 1– Тетово 3– Струга 2– Велес 1– Охрид 2– Гостивар 2– Крива Паланка 1– Кочани 2 Починати се 4 лица, пациент од Виница (57г), двајца пациенти од Охрид (77г и 57г) и еден […]

По вчерашните 11, денес двајца новозаболени од ковид-19 во Струмица

Во регионот се регистрирани седум нови случаи во Гевгелија,а почината е една радовишанка на 51 годишна возраст. Во последните 24 часа се направени 1253 тестирања, а регистрирани се 98 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 17-Куманово 13-Прилеп 11-Тетово 10-Струга 5-Велес 2-Битола 1-Охрид 3-Кавадарци 4-Гостивар 7-Гевгелија 7-Струмица 2-Крива Паланка 2-Кочани 3-Пробиштип 1-Македонски Брод 1-Берово 1-Виница 2-Делчево […]

Четворица новозаразени од ковид-19 во Струмица, еден оздравен

Освен во Струмица нови случаи на заразени од коронавирус се забележани во Радовиш и Валандово по еден, а едно лице е оздравено во Гевгелија. Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 142 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 37-Куманово 18-Дебар 1-Штип 3-Прилеп 8-Тетово 13-Струга 3-Битола 4-Гостивар 9-Струмица 4-Крива Паланка 8-Радовиш 1-Крушево […]