fbpx

Нови 3 случаи на Ковид-19 во Струмица, нема починати и оздравени

 Нови 3 случаи на Ковид-19 во Струмица, нема починати и оздравени

Во последните 24 часа направени се 1.649 тестови, а регистрирани се 89 нови случаи на КОВИД-19:

• Скопје – 46• Битола – 14• Прилеп – 11• Тетово, Струмица и Неготино – по 3• Кавадарци и Охрид – по 2• Куманово, Гевгелија, Штип, Струга и Кичево – по 1 Од вкупниот број на позитивни (89), регистрирани се 15 реинфекции.

Во текот на изминатите 24 часа, не се регистрирани починати лица.

Регистрирани сe 55 оздравени пациенти од:

• Скопје – 41• Битола – 4• Кавадарци– 2• Куманово, Велес, Гостивар, Охрид, СветиНиколе, Богданци, Кратово, ДемирКапија – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 1.996.485 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 308.605, бројот на оздравени пациенти е 298.306, на починати е 9.261, а бројот на активни случаи изнесува 1.038

Share via
Copy link