fbpx

Струмица со 5 нови случаи на Ковид-19

 Струмица со 5 нови случаи на Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 5.276 тестирања, а регистрирани се 164 нови случаи на КОВИД-19:

• Тетово – 60• Скопје – 34• Гостивар – 21• Куманово и Битола – по 8• Струмица-5, Кичево и Дебар – по 5• Штип и Кочани – по 4• Прилеп и Струга – по 3• Берово – 2• Охрид и Пехчево – по 1.

Регистрирани сe 18 оздравени пациенти од: • Скопје – 7• Тетово – 6• Куманово – 4• Кичево – 1.

Пријавени се три починати лица : две лица од Гостивар (68г и 86г) и едно лице од Скопје (82г).

Досега во земјата се направени вкупно 994.490 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.707 бројката на оздравени пациенти е 150.440, на починати е 5.497, а бројот на активни случаи изнесува 770

Share via
Copy link