fbpx

Tags : 09.08. 2020

Регистрирани се 85 нови случаи на ковид-19 и денес нов

Во последните 24 часа се направени 1188 тестирања, а регистрирани се 85 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 32-Куманово 9-Дебар 3-Штип 9-Прилеп 1-Тетово 1-Велес 2-Битола 4-Кавадарци 6-Гостивар 7-Струмица 1-Кочани 1-Демир Хисар 1-Виница 1-Кичево 7 Починати се 4 лица, два пациенти од Скопје, пациент од Дебар, и пациентка од Штип. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира […]