fbpx

Tags : 10.08.2020

109 нови случаи на ковид-19, еден починат и 422 оздравени

Во последните 24 часа се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 20-Куманово 16-Штип 13-Прилеп 1-Тетово 3-Струга 2-Велес 4-Битола 1-Охрид 2-Кавадарци 15-Гостивар 10-Гевгелија 1-Радовиш 2-Демир Хисар 1-Македонски Брод 2-Виница 3-Свети Николе 5-Кичево 7-Неготино 1 Почината е една пациентка од Скопје во болнички услови. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира […]