fbpx

Tags : Ацо Ристов

Ацо Ристов прогласи победа во Радовиш

Кандидатот на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата за градоначалник на Радовиш, Ацо Ристов вечерва прогласи победа во вториот круг на изборите за градоначалник. Тој преку изјава им се заблагодари на радовишани, а во Радовиш веќе се слави победата на Ристов. -Ви благодарам на сите за оваа голема победа за Радовиш, во која вие се докажавте дека […]