fbpx

Tags : апарат за игри

Во спортска обложувалница во Стар Дојран искршен апарат за игри

На 23.02.2024 година во 22:50 часот во Полициското одделение Нов Дојран Д.К.(28) од Нов Дојран пријавила дека околу 22:10 часот во спортска обложувалница во Стар Дојран едно лице го нарушило јавниот ред и мир со кршење на апарат за игри на среќа, со што ги вознемирил присутнитте, соопштија од СВР Струмица. Се преземаат мерки за […]