fbpx

Tags : бесправно исечени

Во Радовиш и Долни Липовиќ одземени бесправно исечени огревни дрва

МВР соопшти дека вчера во 19:35 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш гo лишиле од слобода Ш.Ш.(37) од Радовиш бидејќи бил затекнат како со товарно возило „форд транзит“ со струмички регистарски ознаки превезува бесправно исечени огревни дрва. Дрвата и возилото биле одземени, а по целосно документирање на случајот против Ш.Ш. […]