fbpx

Tags : Чаракчиев

Чаракчиев: Радовиш добива затворен пазар и мултифункционален Дом за култура

На вечерашната граѓанска трибина Најдоброто за нашата општина, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ и коалицијата, Коле Чаракчиев, најави гасификација на Радовиш како еден од планираните капитални проекти во неговата програма. “Од ова место, и јас и носителката на листата за советници Аница Бораниева Атанасова, пред премиерот Зоран Заев, ви ветуваме, дека нема да […]