fbpx

Tags : Данска

Македонските одбојкари стартуваа со победа против Данска на ЕП

Македонските одбојкари ја совладаа Данска со 3:1 (22:25, 25:22, 25:19, 25:22) и ја отворија портата кон осминафинале на ЕП 2023 во Скопје. В сабота противник на нашите одбојкари е Црна Гора, а победа ќе значи остварување на сонот.

Македонија против Данска за злато од Европската сребрена лига

Данците ја совладаа Унгарија со 3:1 (24:26, 25:17, 25:21, 29:27) во второто полуфинале на завршниот турнир од Европската сребрена лига и вечер од 20 часот ќе играат со Македонија за златниот медал. Денешната програма во Струмица ќе почне со соочувањето за бронзата меѓу Хрватска и Унгарија од 17:00, а финалето е од 20:00 часот. Десетина […]