fbpx

Македонија против Данска за злато од Европската сребрена лига

 Македонија против Данска за злато од Европската сребрена лига

Данците ја совладаа Унгарија со 3:1 (24:26, 25:17, 25:21, 29:27) во второто полуфинале на завршниот турнир од Европската сребрена лига и вечер од 20 часот ќе играат со Македонија за златниот медал.

Денешната програма во Струмица ќе почне со соочувањето за бронзата меѓу Хрватска и Унгарија од 17:00, а финалето е од 20:00 часот.

Десетина минути пред тоа ќе почнат преносите на МРТ-3 каналот.

Share via
Copy link