fbpx

Tags : финале

Македонија против Данска за злато од Европската сребрена лига

Данците ја совладаа Унгарија со 3:1 (24:26, 25:17, 25:21, 29:27) во второто полуфинале на завршниот турнир од Европската сребрена лига и вечер од 20 часот ќе играат со Македонија за златниот медал. Денешната програма во Струмица ќе почне со соочувањето за бронзата меѓу Хрватска и Унгарија од 17:00, а финалето е од 20:00 часот. Десетина […]

Четврто финале за македонските одбојкари во Европската лига

Шесто полуфинале во Европската лига и четврта победа во него за македонските одбојкари, овој пат против Хрватска со 3:2 (15:25, 25:19, 25:22, 21:25, 15:12). Првиот натпревар од годинашниот завршен турнир во салата „Парк“ беше исцрпувачки во сите елемнти, почнавме лошо поради психолошкиот товар дека сега е крајно време да го освоиме точку посакуваниот златен медал, […]