fbpx

Македонските одбојкари стартуваа со победа против Данска на ЕП

 Македонските одбојкари стартуваа со победа против Данска на ЕП

Македонските одбојкари ја совладаа Данска со 3:1 (22:25, 25:22, 25:19, 25:22) и ја отворија портата кон осминафинале на ЕП 2023 во Скопје.

В сабота противник на нашите одбојкари е Црна Гора, а победа ќе значи остварување на сонот.

Share via
Copy link