fbpx

Tags : победа

Одбојкарите на Струмица Никоб го продолжуваат победоносниот од

Шампионот, екипата на Струмица Никоб, го продолжи победоносниот од на почетокот на вториот дел од првенството. Денеска во Струмица со 3:0 во сетови (25:7, 25:16 и 25:15) ја победија екипата на Работнички од Скопје и во голем стил продолжуваат понатаму без ниту еден изгубен сет во годинашното првенство.

Ацо Ристов прогласи победа во Радовиш

Кандидатот на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата за градоначалник на Радовиш, Ацо Ристов вечерва прогласи победа во вториот круг на изборите за градоначалник. Тој преку изјава им се заблагодари на радовишани, а во Радовиш веќе се слави победата на Ристов. -Ви благодарам на сите за оваа голема победа за Радовиш, во која вие се докажавте дека […]

Победа на СДСМ во Струмица,Богданци, Дојран и Валандово, втор круг

Според неофицијални резултати од партиските штабови кандидатите на СДСМ за градоначалници победиле во првиот круг во Струмица, Богданци, Дојран и Валандово. Во Струмица победи Костадин Костадинов и советничката листа на СДСМ, во Богданци старо-нов градоначалник е Блаже Шапов, исто е и во Дојран и Валандово, Анго Ангов и Перо Костадинов. Во Босилово победи кандидатот за […]

Костадинов и Даскаловски објавија голема победа во Струмица

Костадин Костадинов, кандидат за градоначалник на Струмица од СДСМ и коалицијата вечерва пред штабот на партијата објави дека победил во првиот круг на локалните избори со над 4.000 гласови разлика пред кандидатот на ВМРО ДПМНЕ Жан Дрвошанов. Костадинов објави дека е новиот градоначалник на Струмица. –Победивме, успеавме! Упеавме и пуштивме порака како може да се […]