fbpx

Tags : победа

Венко Филипче: Во Струмица очекуваме голема победа на Стево Пендаровски

Кандидатот на СДСМ и носител во изборна единица 4, Д-р Венко Филипче, денес ја посети Струмица каде оствари низа средби со граѓаните. Филипче ги посети пазарите во градот и разговараше со струмичани за изборите и предизвиците со кои се соочуваат.  „Од разговорите гледам голем ентузијазам и очекувам убедлива победа на Стево Пендарвоски во првиот круг, […]

Македонските одбојкари стартуваа со победа против Данска на ЕП

Македонските одбојкари ја совладаа Данска со 3:1 (22:25, 25:22, 25:19, 25:22) и ја отворија портата кон осминафинале на ЕП 2023 во Скопје. В сабота противник на нашите одбојкари е Црна Гора, а победа ќе значи остварување на сонот.

Одбојкарите на Струмица Никоб го продолжуваат победоносниот од

Шампионот, екипата на Струмица Никоб, го продолжи победоносниот од на почетокот на вториот дел од првенството. Денеска во Струмица со 3:0 во сетови (25:7, 25:16 и 25:15) ја победија екипата на Работнички од Скопје и во голем стил продолжуваат понатаму без ниту еден изгубен сет во годинашното првенство.

Ацо Ристов прогласи победа во Радовиш

Кандидатот на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата за градоначалник на Радовиш, Ацо Ристов вечерва прогласи победа во вториот круг на изборите за градоначалник. Тој преку изјава им се заблагодари на радовишани, а во Радовиш веќе се слави победата на Ристов. -Ви благодарам на сите за оваа голема победа за Радовиш, во која вие се докажавте дека […]

Победа на СДСМ во Струмица,Богданци, Дојран и Валандово, втор круг

Според неофицијални резултати од партиските штабови кандидатите на СДСМ за градоначалници победиле во првиот круг во Струмица, Богданци, Дојран и Валандово. Во Струмица победи Костадин Костадинов и советничката листа на СДСМ, во Богданци старо-нов градоначалник е Блаже Шапов, исто е и во Дојран и Валандово, Анго Ангов и Перо Костадинов. Во Босилово победи кандидатот за […]

Костадинов и Даскаловски објавија голема победа во Струмица

Костадин Костадинов, кандидат за градоначалник на Струмица од СДСМ и коалицијата вечерва пред штабот на партијата објави дека победил во првиот круг на локалните избори со над 4.000 гласови разлика пред кандидатот на ВМРО ДПМНЕ Жан Дрвошанов. Костадинов објави дека е новиот градоначалник на Струмица. –Победивме, успеавме! Упеавме и пуштивме порака како може да се […]