fbpx

Одбојкарите на Струмица Никоб го продолжуваат победоносниот од

 Одбојкарите на Струмица Никоб го продолжуваат победоносниот од

Шампионот, екипата на Струмица Никоб, го продолжи победоносниот од на почетокот на вториот дел од првенството.

Денеска во Струмица со 3:0 во сетови (25:7, 25:16 и 25:15) ја победија екипата на Работнички од Скопје и во голем стил продолжуваат понатаму без ниту еден изгубен сет во годинашното првенство.

Share via
Copy link