fbpx

Tags : Струмица Никоб

Струмица Никоб со десетта шампионска титула

Одбојкарите на Струмица Никоб вечерва во салата „Парк“ ја освоија десеттата шампионска титула. Во третиот натпревар од финалната серија го совладаа ГОК „Борец“ од Велес со 3:0 (25:18, 26:24 и 25:19) и во клубските витрини го донесоа вкупно 19 освоениот трофеј, десет пати шампион и 9 пати освојувачи на купот. Во претходните два натпревари од […]

Струмица Никоб на чекор до 10-та шампионска титула

Одбојкарите на актуелниот македонски шампион, Струмица Никоб, вечерва го направија вториот чекор кон освојувањето на титулата во годинашното првенство. Во вториот натпревар од финалната серија вечерва во Велес го победија ГОК Борец со 3:1 (25:19, 21:25,25:20 и 27:25). Наредниот натпревар се игра в среда во Струмица, а со победа на струмичките одбојкари на домашен терен […]

Струмица Никоб го направи првиот чекор кон освојување на шампионската

Одбојкарите на актуелниот македонски шампион, Струмица Никоб, вечерва го направија првиот чекор кон освојувањето на титулата во годинашното првенство. Во првиот натпревар од финалната серија вечерва во Струмица го победија велешки Борец со 3:0 (25:19, 25:18,25:21). Наредниот натпревар се игра в недела во Велес, а со победа на струмичките одбојкари и водство од 2:0 во […]

Струмица Никоб го освои по деветти пат македонскиот одбојкарски куп

Одбојкарите на Струмица Никоб се победници на македонскиот одбојкарски куп. Тие денеска во финалето на завршниот турнир, кој се одржува во Радовиш во Салата „25-ти мај“, ја совладаа екипата на ГОК „Борец“ со 3:0 (27:7, 25:23, 25:18). Ова е деветта куп титула за струмичани, а шеста по ред, односно во клупските витрини го запишаа 18-от […]

Одбојкарите на Струмица Никоб го продолжуваат победоносниот од

Шампионот, екипата на Струмица Никоб, го продолжи победоносниот од на почетокот на вториот дел од првенството. Денеска во Струмица со 3:0 во сетови (25:7, 25:16 и 25:15) ја победија екипата на Работнички од Скопје и во голем стил продолжуваат понатаму без ниту еден изгубен сет во годинашното првенство.

Струмица Никоб-Мурса 2:3

Одбојкарите на македонскиот шампион, Струмица Никоб, вечерва во салата „Парк“ се поразени од тимот на Мурса од Осиек, Хрватска, со 3:2, по сетови 22:25, 25:23, 12:25, 25:22 и 16:18 во рамките на квалификациската рунда од 32-финалето на Купот на ЦЕВ. Во петтиот сет струмичани водеа со 12:9, но гостите израмнија на 12:12 и поведоа со […]

„Златниот“ сет трагичен за одбојкарите на Струмица Никоб

Одобјакрите на Струмица Никоб вечерва не успееја да изборат пласман во второто коло на Лигата на шампионите на ЦЕВ, откако во Скопје во салата на СПЦ „Јане Сандански“, ја анулираа првичната предност на холандскиот шампион, Динамо Апелдорн од 3:0 во сетови победувајќи со 3:1. Но, златниот сет, кој требаше да го одлучи патникот за второто […]

Шампионот ги запали моторите

Шампионот, Струмица Никоб ги започна подготовките за новата европска сезона, објави тренерот Кире Ричлиев. Во тимот се врати репрезентативецот Стојан Илиев кој е и првото засилување за следната сезона. И тоа не е се, веќе утре се приклучува и Александар Злобин кој е единствениот кој од странците останува и оваа сезона, а тимот го напуштија […]