fbpx

Струмица Никоб го направи првиот чекор кон освојување на шампионската титула

 Струмица Никоб го направи првиот чекор кон освојување на шампионската титула

Одбојкарите на актуелниот македонски шампион, Струмица Никоб, вечерва го направија првиот чекор кон освојувањето на титулата во годинашното првенство. Во првиот натпревар од финалната серија вечерва во Струмица го победија велешки Борец со 3:0 (25:19, 25:18,25:21).

Наредниот натпревар се игра в недела во Велес, а со победа на струмичките одбојкари и водство од 2:0 во финалната серија, тогаш на 26 април на домашен терен Струмица ќе може да смета на трета победа и прослава на новата титула.

Фото:архива

Share via
Copy link