fbpx

Tags : освојување

Струмица Никоб го направи првиот чекор кон освојување на шампионската

Одбојкарите на актуелниот македонски шампион, Струмица Никоб, вечерва го направија првиот чекор кон освојувањето на титулата во годинашното првенство. Во првиот натпревар од финалната серија вечерва во Струмица го победија велешки Борец со 3:0 (25:19, 25:18,25:21). Наредниот натпревар се игра в недела во Велес, а со победа на струмичките одбојкари и водство од 2:0 во […]