fbpx

Tags : шампионска титула

Струмица Никоб на чекор до 10-та шампионска титула

Одбојкарите на актуелниот македонски шампион, Струмица Никоб, вечерва го направија вториот чекор кон освојувањето на титулата во годинашното првенство. Во вториот натпревар од финалната серија вечерва во Велес го победија ГОК Борец со 3:1 (25:19, 21:25,25:20 и 27:25). Наредниот натпревар се игра в среда во Струмица, а со победа на струмичките одбојкари на домашен терен […]

Струмица Никоб го направи првиот чекор кон освојување на шампионската

Одбојкарите на актуелниот македонски шампион, Струмица Никоб, вечерва го направија првиот чекор кон освојувањето на титулата во годинашното првенство. Во првиот натпревар од финалната серија вечерва во Струмица го победија велешки Борец со 3:0 (25:19, 25:18,25:21). Наредниот натпревар се игра в недела во Велес, а со победа на струмичките одбојкари и водство од 2:0 во […]