fbpx

Струмица Никоб го освои по деветти пат македонскиот одбојкарски куп

 Струмица Никоб го освои по деветти пат македонскиот одбојкарски куп

Одбојкарите на Струмица Никоб се победници на македонскиот одбојкарски куп. Тие денеска во финалето на завршниот турнир, кој се одржува во Радовиш во Салата „25-ти мај“, ја совладаа екипата на ГОК „Борец“ со 3:0 (27:7, 25:23, 25:18).

Ова е деветта куп титула за струмичани, а шеста по ред, односно во клупските витрини го запишаа 18-от пехар.

Фото: Одбојкарска федерација на Македонија

Share via
Copy link