fbpx

Шампионот Струмица Никоб со максимални 3:0 ја совлада Лирија

 Шампионот Струмица Никоб со максимални 3:0 ја совлада Лирија

Одбојкарите на шампионот Струмица Никоб денеска во рамките на четвртото коло од втората фаза на првенството на домашен терен ја совладаа екипата на Лирија со максимални 3:0 (во сетови 25:15, 25:16 и 25:18).

Share via
Copy link