fbpx

Tags : македонски одбојкари

Македонските одбојкари стартуваа со победа против Данска на ЕП

Македонските одбојкари ја совладаа Данска со 3:1 (22:25, 25:22, 25:19, 25:22) и ја отворија портата кон осминафинале на ЕП 2023 во Скопје. В сабота противник на нашите одбојкари е Црна Гора, а победа ќе значи остварување на сонот.

Четврто финале за македонските одбојкари во Европската лига

Шесто полуфинале во Европската лига и четврта победа во него за македонските одбојкари, овој пат против Хрватска со 3:2 (15:25, 25:19, 25:22, 21:25, 15:12). Првиот натпревар од годинашниот завршен турнир во салата „Парк“ беше исцрпувачки во сите елемнти, почнавме лошо поради психолошкиот товар дека сега е крајно време да го освоиме точку посакуваниот златен медал, […]

Македонските одбојкари од Струмица тргнуваат по злато во ЦЕВ Европската

Со големи амбиции и нескриени желби четирите национални тимови од денеска до недела ќе го одиграт првиот турнир во групата „А“ од ЦЕВ Европската сребрена лига 2021. Секој од нив посакува да се врати во салата „Парк“ во Струмица за завршниот турнир на 5 и на 6 јуни, а знаејќи каква е конкуренцијата, тоа воопшто […]