fbpx

Tags : денес

Денес Струмица со 23 новозаразени, еден починат и десет оздравени

Во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 261- Куманово 13- Штип 19- Прилеп 21- Тетово 30- Струга 5- Велес 13- Битола 21- Охрид 15- Кавадарци 11- Гостивар 10- Гевгелија 11- Струмица 23– Крива Паланка 4- Радовиш 6- Кочани 11- Пробиштип 6- Берово 2- […]