fbpx

Tags : Дваесетгодишник

Дваесетгодишен струмичанец тешко повреден по излетување на автомобил

Вчера во 03:10 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струмица– село Баница–село Вељуса, патничко моторно возило “опел корса“ со струмички регистарски ознаки, управувано од А.С.(20) од Струмица, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот С.И.(20) од Струмица, констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Извршен бил увид од увидна екипа од […]