fbpx

Tags : две сопатнички

Две сопатнички се потешко повредени во сообраќајка на патот Валандово-село

СВР Струмица соопшти дека вчера околу 18:30 часот во Полициската страница Валандово било пријавено дека на регионален пат 1401, делница помеѓу Валандово и село Костурино, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „бмв“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Д.С.(62) од село Колешино, струмичко, патничко возило „сузуки“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.М.(60) […]