fbpx

Tags : херои

Беџови „Херои“ од ученици за струмичките пожарникари-спасители

-Денес гости ни беа децата од второ Б одделение од ОУ „Видое Подгорец“. За време на посетата се сретнаа со пожарникарите-спасители кои беа во спасувачката мисија во Р.Турција, при што на сите пожарникари-спасители им беше доделен беџ ХЕРОИ, изработени од нивна страна.Им благодараме за нивната посета, објавија денеска на нивната фејсбук страница струмичките пожарникари.

Костадинов: сите екипи се на терен, запрепастен сум од фејсбук

-Сите екипи се на терен и Комуналец и ТППЕ Струмица и општинската администрација и советниците и излегуваме во пресрет.Јас сум толерантен и трпелив човек, но запрепастен сум од фејсбук хероите кои кројат дневно партиски ставови триејки раце од невремето, напиша струмичкиот градоначалник. -Мене не ме интересира чиј подрум е поплавен, мене не ме интересира која […]