fbpx

Tags : министер Спасовски

Министерот Спасовски го отвори Меморијалниот фудбалски турнир во Радовиш во

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го отвори Меморијалниот фудбалски турнир посветен на споменот и незаборавот на припадниците на МВР, хероите: Ерол Готак, Сашко Соколов и Коце Крстев. Министерот Спасовски предводејќи делегација од МВР положи цвеќе пред спомен обележјето на загинатите бранители Готак, Соколов и Крстев. „Традицијата e вредност, длабоко вткаена во човековото постоење. […]

Фото:99 годишниот првоборец Јован Величковски и министерот Спасовски

Првоборецот од беровско Митрашинци и прв началник на полицијата во Берово, 99 годишниот Јован Величковски, срдечно се поздрави со министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на денешното откривање споменик на четворицата бранители во Берово од конфликтот во 2001 година. -Оваа фотографија кажува многу. Мојот дедо е прв началник на полицијата во Берово и првоборец во […]