fbpx

Tags : Мурса

Струмица Никоб-Мурса 2:3

Одбојкарите на македонскиот шампион, Струмица Никоб, вечерва во салата „Парк“ се поразени од тимот на Мурса од Осиек, Хрватска, со 3:2, по сетови 22:25, 25:23, 12:25, 25:22 и 16:18 во рамките на квалификациската рунда од 32-финалето на Купот на ЦЕВ. Во петтиот сет струмичани водеа со 12:9, но гостите израмнија на 12:12 и поведоа со […]