fbpx

Tags : Негорски бањи

Изгоре „ауди“ во близина на Негорски Бањи

Вчера во 07:30 часот во Полициската станица Гевгелија, Т.Д.(64) од село Смоквица, гевгелиско, пријавил дека настанал пожар на неговото патничко возило „ауди“ со велешки регистарски ознаки, паркирано во плац на регионален пат 1102 во близина на Негорски бањи, соопштија денеска од СВР Струмица. По интервенција на Територијалната противпожарна единица Гевгелија пожарот бил изгаснат, а повредени […]