fbpx

Tags : ограбена црква

Полициски билтен:ограбена црква во Удово,пронајдена марихуана, агресивно однесување кон полицајци

На 27.07.2022 во 11.05 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека во периодот од 25.07.2022 до 27.07.2022 со употреба на сила и подесен алат било влезено во црквата „Св.Атанасиј“ во с.Удово и биле одземени пари. Известен е Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.   На 28.07.2022 во 01.10 часот во […]