fbpx

Tags : повреден сопатник

Потешко повреден сопатник во сообраќајка на патот Струмица-Ново Село

Синоќа во 23:30 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистрален пат А-4 Струмица-Ново Село се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „бмв“ со струмички регистарски ознаки, управувано од П.И.(32) од село Гечерлија, струмичко и патничко моторно возило „фолксваген поло“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Т.Д.(19) од село Босилово, соопштија денеска од […]