fbpx

Tags : повреден возач

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Нова

На 22.06.2022 во 10.40 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локалниот пат од село Нова Маала кон село Чанаклија, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед без регистарски ознаки, управуван од Г.О.(63) од село Чанаклија и патничко моторно возило „фолксваген фолф“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Е.Ј.(39) од Струмица, соопштија денеска од […]