fbpx

Tags : предмет

Јавното обвинителство отворило предмет за вчерашната тепачка во Струмица

Основното Јавно обвинителство Струмица вчера по допрен глас отворило предмет за вчерашната масовна тепачка во центарот на Струмица и интензивно работи на нејзино расчистување, информираат од обвинителството. Обвинителството дало насоки и наредби за натамошно постапување и утврдување на идентитетот на лицата кои учествувале во настанот. Се додава дека Обвинителството продолжува во континуитет да презема дејствија […]