fbpx

Јавното обвинителство отворило предмет за вчерашната тепачка во Струмица

 Јавното обвинителство отворило предмет за вчерашната тепачка во Струмица

Основното Јавно обвинителство Струмица вчера по допрен глас отворило предмет за вчерашната масовна тепачка во центарот на Струмица и интензивно работи на нејзино расчистување, информираат од обвинителството.

Обвинителството дало насоки и наредби за натамошно постапување и утврдување на идентитетот на лицата кои учествувале во настанот.

Се додава дека Обвинителството продолжува во континуитет да презема дејствија во насока на расчистување на настанот.

Снимка од настанот беше објавена на социјалните мрежи и предизвика многу реакции.

Share via
Copy link