fbpx

Tags : приведени три лица

Пронајдени стебла канабис близу Струмица, приведени три лица

Вчера во 19:30 часот, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода А.А.(36), Н.А.(35) и Е.А.(24), сите од Струмица. Тие биле затекнати во близина на Струмица како обработуваат засадени стебла марихуана. На местото биле пронајдени 29 стебла кои биле одземени. Исто така, при преглед на Н.А. била пронајдена и марихуана. Лицата […]

Приведени три лица, запленет хероин

На 23.03.2021 во 11:30 часот на крстосница „Богородица“ на регионалниот пат Гевгелија –Богданци, од страна полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје и Полициската станица Гевгелија биле лишени од слобода Н.М.(33) и И.М.(48), двајцата од Гевгелија и Ѓ.Т.(46) од Богданци, соопштија од МВР. Имено, при контрола кај Н.М. и И.М. бил […]