fbpx

Tags : руски амбасадор

Средба на градоначалникот Костадинов со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин

Градоначалникот Костадин Костадинов, денеска, беше домаќин на амбасадорот на Руската Федерација во Република Северна Македонија, Сергеј Баздникин. Општина Струмица и Амбасадата на Руската федерација негуваат долги пријателски односи, а од 2013 година, Струмица е збратимена со градот Електростаљ од Московската област на Руската федерација и воспоставена соработка во повеќе области. На средбата се разговараше за […]