fbpx

Tags : штипјани

Полицијата кај тројца штипјани пронашла марихуана

Денеска во 03:20 часот на место викано „Смоларска раскрсница“, струмичко, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода М.Д. (34), И.С.(32) и М.П.(31), сите од Штип, соопштија од МВР. При преглед на патничко возило „бмв“ со штипски регистерски ознаки, управувано од М.Д., во кое сопатници биле другите две лица, била пронајдена […]