fbpx

Tags : Силјановски

Беласица го потпиша голманот Силјановски

Екипата на Беласица продолжува да се засилува за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. Нов член на струмичката екипа е голманот Дејан Силјановски (25) кој доаѓа од редовите на Саса. Тој претходно беше чувар на мрежата на Тетекс, Македонија ЃП и Љуботен. Инаку Силјановски е четвртиот нов играч во Беласица после Антонио Каланоски, Арбен […]