fbpx

Беласица го потпиша голманот Силјановски

 Беласица го потпиша голманот Силјановски

Екипата на Беласица продолжува да се засилува за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. Нов член на струмичката екипа е голманот Дејан Силјановски (25) кој доаѓа од редовите на Саса. Тој претходно беше чувар на мрежата на Тетекс, Македонија ЃП и Љуботен.

Инаку Силјановски е четвртиот нов играч во Беласица после Антонио Каланоски, Арбен Тафа и Робсон да Силва.

https://www.facebook.com/watch/?v=687069005235255
Share via
Copy link