fbpx

Ристо Николов го продолжи договорот со Џио Струмица

 Ристо Николов го продолжи договорот со Џио Струмица

Покрај засилувањата на составот со играчи коишто лани настапуваа во други клубови, целта на Џио Струмица во пресрет на новата сезона е и да ги задржи досегашните одбојкари.

Средниот блокер Ристо Николов потпиша нов договор и ќе остане член на последниот освојувач на двојната круна.

Нашиот одбојкарски репрезентативец целата играчка кариера на домашната сцена ја мина во Џио Струмица, а неговото присуство во тимот ќе му помогне на тренерот Кире Ричлиев да создаде игра за остварување на клупските амбиции во сезоната 2020/2021.

За струмичани тоа значи напад на титулите во првенството и во купот и што подобро претставување на интернационалната сцена.

Share via
Copy link