fbpx

Tags : Николов

Ристо Николов го продолжи договорот со Џио Струмица

Покрај засилувањата на составот со играчи коишто лани настапуваа во други клубови, целта на Џио Струмица во пресрет на новата сезона е и да ги задржи досегашните одбојкари. Средниот блокер Ристо Николов потпиша нов договор и ќе остане член на последниот освојувач на двојната круна. Нашиот одбојкарски репрезентативец целата играчка кариера на домашната сцена ја […]