fbpx

Tags : сообраќаен режим

Посебен сообраќаен режим за празникот на градот-Свети петнаесет

Од Општина Струмица известуваат дека на ден 10.12.2023 (недела) и на ден 11.12.2023 (понеделник), заради чествувањето на Празникот на градот Св. Петнаесет Тивериополски свештеномаченици, ќе бидат преземени мерки  за посебен режим на сообраќајот од страна на СВР Струмица, и тоа на улиците „Крушевска Република“, „5ти Ноември“, дел од улицата „Бетовенова“ и улицата „Славчо Стојменски“. Дополнително, […]