fbpx

Tags : спортски директор

Аце Стојков спортски директор во Академија Пандев

Поранешниот репрезентативец на Македонија, како и фудбалер со голема интернеционална кариера, влегува во раководните структури на клубот. Струмичанецот беше дел и од тимот на Академија Пандев кој го освои Купот на Македонија за сезона 2018/19. -Навистина сум почестен со шансата што ми е дадена и сакам да се заблагодарам на Горан Пандев за тоа што […]