fbpx

Tags : Стево Пендаровски

Утревечер митинг на Стево Пендаровски

Општинската организација на СДСМ Струмица ги поканува граѓаните и симпатизерите на митинг на кандидатот за претседател Стево Пендаровски. Митингот ќе се одржи утревечер (сабота 20 април) со почеток во 20 часот во Градскиот парк на платото пред Споменикот на револуцијата.

Венко Филипче: Во Струмица очекуваме голема победа на Стево Пендаровски

Кандидатот на СДСМ и носител во изборна единица 4, Д-р Венко Филипче, денес ја посети Струмица каде оствари низа средби со граѓаните. Филипче ги посети пазарите во градот и разговараше со струмичани за изборите и предизвиците со кои се соочуваат.  „Од разговорите гледам голем ентузијазам и очекувам убедлива победа на Стево Пендарвоски во првиот круг, […]

ОО СДСМ ги повикува граѓаните да се потпишат за кандидатурата

-Општинската организација на СДСМ Струмица ги повикува сите граѓани, членови и симпатизери утре (недела 3 март) од 8 часот да излезат масовно и да го дадат својот потпис за уште еден мандат на претседателот Стево Пендаровски во Подрачната канцерија на ДИК во Струмица (зграда на Општина Струмица), стои во повикот на струмичките социјалдемократи. Претседателот Стево […]